بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

از جمله سوالاتی که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول ساخته این است که : بهترین متخصص ارتوپدی در تهران کیست ؟ متخصص ارتوپد خوب چه ویژگی های دارد ؟ متخصص ارتوپد خوب در تهران کیست ؟ در ادامه به طور جامع در این خصوص بحث خواهیم داشت با ما همراه باشید .

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

با توجه به شیوع بسیار زیاد مشکلات و بیماری های این سیستم بسیار مهم و پیچیده و همچنین نداشتن اطلاعات کافی و صحیح در مبتلایان، متاسفانه برخی افراد سودجو و فرصت طلب  (و بعضا نا آگاهان دلسوز) تلاش می کنند تا با استفاده از این ناآگاهی ها و دامن زدن به ترس ها و اضطراب های موجود، از این بیماری ها کابوسی برای مردم ساخته و با سوار شدن بر موج  حاصله، سودهای کلانی را برای خود بسازند .

غافل از اینکه درمان های ناصحیح و غیر علمی و بعضا خطرناک می توانند موجب تاخیر در برطرف ساختن مشکلات شده، حتی بر شدت آن ها بیفزایند و شخص را علاوه بر مشکلات جسمی در اندوهی بزرگ و غمی جانکاه فرو برده، خانواده و در نهایت آحاد جامعه را دچار مشکلات عدیده ناشی از دردمندی و زمین گیر شدن فرد مبتلا، نمایند .

در این خصوص مراجعه به متخصص ارتوپد خوب می تواند از بروز چنین مشکلاتی بکاهد و یک متخصص ارتوپد باید تجربه کافی در زمینه درمانی داشته باشد و با تشخیص و درمان به موقع خود بتواند افراد را از بروز عوارض احتمالی بیماری ها رهایی بخشد . دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند.

متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد امروزه بیماری ها و صدمات تنه و اندام ها را درمان می کند . حوزه ی فعالیت وی به استخوان ها و مفاصل محدود نمی شود، بلکه عضلات، تاندون ها، رباط ها، اعصاب، بورس های مفصلی و رگ های خونی را نیز در بر می گیرد . اصطلاح orthopaedic از کلمه یونانی به معنای مستقیم گرفته شده است .

ضرورت مراجعه به متخصص ارتوپد

می دانید بهترین زمان مراجعه به متخصص ارتوپد چه موقع می باشد؟ یک باور رایج و غلط در بین عموم افراد این است که بعد از اینکه شدت بیماری به اوج خود رسید به متخصص ارتوپد مراجعه می نمایند . به دلیل اینکه برخی از بیماری ها ممکن است در مراحل ابتدایی خود علائم جدی را از خود بروز ندهند بهتر است با مشکلات ارتوپدی آشنا بوده تا قبل از حاد شدن بیماری به درمان آن بپردازید .

دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02126740580 – 02122073125 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

خدمات دکتر رضا شیروانی بختیاری

برخی از خدمات دکتر رضا شیروانی بختیاری متخصص ارتوپدی دارای بورد تخصصی آسیب های ورزشی آرتروسکوپی و تعویض مفصل عبارتست از :

جراحی تعویض مفصل

اولین موردی که باید بدانید این است که در آرتروزهای ناتوان کننده جراحی تعویض مفصل زانو انجام می شود و ناتوانی باید در حدی باشد که درد بیمار ما با درمان های دارویی، با فیزیوتراپی، با تزریقات مفصلی و آب درمانی ها خوب نشود و درد ادامه پیدا کند و یک درد مقاوم باشد، نیاز است تعویض مفصل انجام شود .

از طرفی براساس سن، اگر آرتروزی باشد که به شکل خیلی طبیعی پیشرفت کند بدین معنا که در همه ی افراد شروع می شود و پیشرفت می کند و اگر یک آرتروز معمولی باشد که درد بیمار هم با درمان های معمول جواب دهد . معمولا تا سن ۵۵، ۶۰ و حتی تا ۶۵ سالگی شاید نیاز به تعویض مفصل نباشد.

جراحی آرتروسکوپی

آرتروسکوپی یک روش مینیمال اینویسیو یا کم تهاجمی است که پزشک با یک برش حدودا نیم سانت و کمتر از یک سانت وارد مفصل زانو، مفصل شانه، مچ پا یا مچ دست می شویم و با لنزی که زاویه های مختلف دارد، در اعمال مختلف و در مفاصل مختلف این زاویه های لنز فرق می کند که براساس آن زاویه میدان دید کافی براساس مفصل به پزشک می دهد . با آن لنز وارد می شویم و در واقع کل سطح مفصل را می توانیم ببینیم . اگر نیاز به انجام عمل دیگری باشد در طرف مقابل دیگر مفصل یا طرف مقابل محلی که وارد شده ایم، یک برش نیم سانتی دیگر ایجاد می کنیم و وسایل مخصوصی که نیاز است وارد مفصل شود مثلا برای لیگامان ها را بخواهیم لمس کنیم وسیله پروب را وارد می کنیم و یا اگر بخواهیم قسمتی مانند منیسک را بخواهیم برداریم وسیله پانچ را وارد می کنیم و یا اگر بخواهیم بافتی را بتراشیم و شیوع کنیم از شیور استفاده می کنیم .

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران

درمان آسیب های ورزشی

آسیب دیدگی های مفصلی و اندام ها یکی از مشکلات که در آسیب دیدگی های ورزشی خیلی شایع است . یعنی ورزشکار مفاصل یا اندامش آسیب می بینند شامل: آرنج، مچ دست، شانه، زانو، مچ پا، مفصل لگن یا انگشتان و به ورزش خود ادامه می دهند . آیا این روند درست هست یا نه ؟

آسیب دیدگی های مفصلی و اندام ها به دنبال فعالیت های ورزشی جهت درمان دو مرحله داریم: مرحله اول، مرحله حاد هست که ورزشکار در زمین ورزشی باید به آن توجه کند . مرحله بعدی مراحل مزمنی است که نیاز به اقدامات درمانی از طرف پزشکان خواهد بود .

درمان آرتروز

یکی از شایع ترین بیماری های مفاصل، آرتروز می باشد . شصت درصد از افراد بالای شصت سال و چهل درصد از افراد در سن چهل سالگی آرتروز دارند و از بیماری خود آگاه نیستند . آرتروز یا استئوآرتریت بیماری است با مشخصه ی تحلیل و از بین رفتن غضروف مفصلی و رشد خارهای استخوانی که باعث التهاب بافتهای اطراف می شود . شایع ترین مفاصل درگیر عبارتست از : زانو، انگشتان دست، پا و ستون فقرات است .

از شایع ترین بیماری های سالخوردگی است و به دلیل برخی عادات و روش های نادرست بهره گیری از مفاصل در جامعه ما همه گیر و عمومیت بسیار دارد و علل مختلفی را برای این بیماری برشمرده اند هرچند علت این اختلاف در موارد مختلف هنوز ناشناخته است ولی می توان طیف گسترده و وسیعی از ترکیب یا عوامل مکانیکی، زیست شناختی، بیوشیمیایی، التهابی و ایمنی را برای ایجاد تشدید عارضه و بیماری آرتروز برشمارد .

آرتروز به معنای تخریب غضروف مفصلی است . آرتروز یک بیماری همگانی است و در اکثر افراد رخ می دهد . وقتی غضروف مفصلی از بین برود و ضخامت آن کم شود اولین نشانه آرتروز می باشد . آرتروز در هر سنی می تواند رخ دهد و از سن ۳۵ سال به بالا آرتروز مفاصل شروع می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر رضا شیروانی بختیاری :

آرتروسکوپی زانو

پارگی منیسک

درمان آسیب های ورزشی

 

آرنج تنیس بازان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =