جراحی میکروشیا

جراحی میکروشیا

متخصص گوش و حلق و بینی

برخی از افراد که تعداد آن ها بسیار اندک می باشد، از بدو تولد با عدم رشد مادرزادی لاله گوش و مجرای خارجی آن مواجه هستند که با جراحی می توان این مشکل را برطرف کرد . معمولا جراحی میکروشیا در چند مرحله صورت می گیرد . طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه و بررسی های انجام شده بروی تعدادی از بیماران که با مشکل میکروشیای یک طرفه یا دو طرفه مواجه هستند مراحل باز سازی گوش و تمپانوپلاستی در یک مرحله انجام شده است و عارضه گزارش نشده است .

اختلالات ظاهری گوش می تواند به شکل های مختلفی بوجود آید ، برخی از افراد با بزرگ بودن لاله گوش ( ماکروشیا ) مواجه هستند که با جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی ) می توان این مشکل را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را در گوش بوجود آورد و همان طور که گفته شد برخی دیگر با مشکل کوچک بودن یا فقدان قابل توجه قسمتی از گوش ( میکروشیا ) مواجه هستند، انجام جراحی میکروشیا دارای حساسیت بسیار بالایی می باشد و این جراحی نیازمند تجربه بالای جراح و دقت بالای او دارد .

بزرگ بودن لاله گوش از جنبه ظاهری برای افراد ایجاد مشکل می کند، اما مشکل کوچک بودن یا فقدان قابل توجه قسمتی از علاوه بر مشکلات ظاهری باعث بروز مشکلات دیگری هم می شود که باید هر چه سریعتر با جراحی این مشکل را برطرف کرد . به علت عدم تشکیل گوش خارجی فرد با مشکلات شنوایی مواجه است به همین علت است که انجام جراحی میکروشیا دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

در مواردیکه از همان بدو تولد نوزاد با مشکل اختلال لاله گوش مواجه بود ممکن است بتوان با استفاده از آتل های مخصوص و بدون جراحی ناهنجاری های گوش را برطرف کرد، روش های غیر جراحی و تهاجمی که برای رفع ناهنجاری های گوش مورد استفاده قرار می گیرد زمانی بیشترین تاثیر را دارد که طی دو هفته اول تولد نوزاد انجام گیرد . در غیر این صورت باید برای اصلاح ناهنجاری های گوش از جراحی استفاده کرد

جراحی  زیبایی گوش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =